To tuctové slovo - Ticho

Autor: Alžbeta Gburíková | 17.5.2013 o 23:02 | (upravené 31.5.2013 o 22:27) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  21x

Ako prvé hádžem slovo ticho do vyhľadávača .. Tak to predsa všetci robíme nie ? Keď chceme niečo vedieť, hodíme to do gúglu . A dovolím si začať poučkou z kamarátky WIKIPEDIE : Ticho je stav bez zvuku. Na to by som vážne nikdy sama neprišla...

Ďalej je mi prezentovaný album nemenovanej českej speváčky vedný pod týmto názvom . To ma irituje ešte viac. Počúvaním piesni sa zrejme nedozviem , čo je to ticho a aby som potvrdila svoju mienku zadávam toto slovo aj do youtube.Nikdy ale vážne nikdy by som nepovedala , že ticho je tak ospevované . A to myslím doslovne ...Youtube kartu zatváram a vraciam sa späť do google . O riadok nižšie čítam o Anne Ticho- židovskej umelkyni , ktorá sa preslávila maľbami Jeruzalemských kopcov. Síce je táto informácia zaujímavá , ale v mojom patraní mi nepomáha.

Na zistenie , čo to ticho je sa podrobím malému pokusu. Zavriem ústa , vypnem hudbu a zotrvám v stave bezhlučnej tiaže. Jediným elementom , ktorý narúša môj pokus  je prehriaty chladič na notebooku , no ten sa pokusím odstrániť. Smola . Ticho sa nedostaviloa navyše  z vedľajšej izby na mňa kričí televízor.Tak nechávam článok rozpísaný beriem starý dobrý papier a pero do ruky a uchyľujem sa na svoj obľúbený strom .

...

Bol to príjemný pocit , no musím Vás sklamať , kedže som sklamala aj samú seba a to sklamanie si nemôžem nechať len pre seba . Nezažila som ticho . Teda nie v zmysle o akom som doteraz hovorila.  V tráve som počula neviditelných cvrčkov , vietor mi príjemne šelestil v ušnom bubienku a neďaleký pôtočik a dopytoval mojej pozornosti. No dovolím si tvrdiť , že napriek všetkým týmto faktorom som konečne aspoň zčasti pochopila významu. Pocitíla som totiž dušené ticho .

Zažili ste ho niekedy ?

Istotne väčšina z Vás, teda ak to niekto vôbec číta, má viac skúseností ako ja. Možno si za nasledujúce slová zgustnem kritiku . Nech . Ako hovorí moja obľúbená postava : " Je lepšie byť zosmiešnený , ako neviditeľný. " V danom pocite som sa cítila ako v Raji . V tichom Raji. V Raji ticha. Moje myšlienky len odlietali a ja som si " vygumovala mozog " . Neočákavala som nič . Bola som len ja a daný okamih. A to je podľa mňa najsprávnejšia definícia ticha . Ticho Vás oslobodí . Ako keď ste s milovaným človekom a nepotrebujete ani slovíčko a ste šťastný .Ticho je , keď sa na Vás pozrie mamka a bez bližšieho vysvetľovania Vás uzdraví sojou láskou. Ticho je keď Vás život sklame a Vy potrebujete človeka , ktorý si ku Vám sadne a bez použitia hlasiviek Vám pomôže.

Ja som našla svoje ticho v prírode na mojom obľúbenom strome . Kde je to Vaše ?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Stredoslováci vo zvýšenej miere zomierajú na pády. Nikto nevie prečo

Rakovina hrubého čreva u mužov a prsníka u žien patria podľa údajov Eurostatu na európske pomery k najvypuklejším príčinám úmrtí u nás.

ŠPORT

Utiahnutosť mu bránila v rozlete, tvrdí o ňom jeho tréner

Jakub Holúbek je na správnej ceste.

TECH

Vyriešili záhadu Bermudského trojuholníka? Žiadna nie je

Vinu hádžu na netradičné oblaky, ktoré majú fungovať ako vzdušné bomby.


Už ste čítali?